open Tilburg Gepubliceerd op 22-01-2025 minimaal 15 jaar relevante leidinggevende ervaring in supply chain management bij voorkeur in FMCG en/of (technische) distributie
open

Tilburg
Gepubliceerd op 22-01-2025
minimaal 15 jaar relevante leidinggevende ervaring in supply chain management bij voorkeur in FMCG en/of (technische) distributie
In het kort
Directie rol - verantwoordelijk voor volledige supply chain bij dé specialist in bevestigingsmaterialen. ‘Masters in Fasteners’
Optimaliseert de logistieke operatie en bouwt aan een integrale, betrouwbare en efficiënte en2end keten. Geeft leiding en sturing aan het S&OP proces en de Warehouse & Logistics Operations. Leidt Fabory operationeel naar de volgende fase.
Relevante leiderschapservaring in supply chain management – bij voorkeur in FMCG en/of (technische) distributie.

COO

Positie

De statutaire directie van Fabory bestaat uit de CEO en CFO. De toekomstige groepsdirectie wordt gevormd door de nieuwe CEO, CFO, de nieuwe COO en CDO.

De COO is eindverantwoordelijk voor de volledige supply chain, die Fabory beheert en organiseert voor haar klanten. Hij of zij optimaliseert de logistieke operatie en bouwt aan een integrale, betrouwbare én efficiënte end2end keten. Tevens zorgt de COO voor de succesvolle  operationele integratie van toekomstige acquisities.

De COO geeft leiding en sturing aan het S&OP proces en de Warehouse & Logistics Operations. Hij of zij stuurt een team van in totaal ongeveer 225 FTE aan.

De COO is lid van de groepsdirectie en fungeert in die hoedanigheid ook als sparring partner van de andere directieleden. De COO rapporteert in eerste instantie aan de CFO omdat die sinds oktober 2023 de COO-rol heeft waargenomen, doch gaat binnen afzienbare termijn rechtstreeks rapporteren aan de nieuwe CEO.  Hij of zij werkt intensief samen met alle centrale functies binnen de groep: met de VP Sales / Segment Management, de VP Procurement, Inventory & Product (Category) Management en met Quality Management, Finance, HR, IT en Digital.  

Persoonlijk profiel

Fabory is op zoek naar een gedreven en authentieke kandidaat. Een self-starter met solide end-to-end kennis van de gehele operationele B2B keten (van inkoop, planning, warehouse, logistiek tot levering aan de klant). Gewend dagelijks te schakelen tussen zowel strategisch, tactisch als operationeel denkniveau. Een bouwer die de operatie klaar en schaalbaar maakt voor de toekomst. Weet mensen voor zich te winnen en creëert draagvlak in de organisatie. Hands-on mentaliteit. Neemt en draagt verantwoordelijkheid. Professioneel, helder communicerend en snel tot de essentie komend. 

Opleiding en ervaring

  • HBO/Academisch werk,- en denk niveau
  • Minimaal 15 jaar relevante leidinggevende ervaring in supply chain management – bij voorkeur in FMCG en/of (technische) distributie 
  • Ruime ervaring met S&OP 
  • Ervaring met automated warehouse operations is gewenst
  • Ervaring in opzetten, verbeteren en optimaliseren van de brede supply chain in een internationale context (o.a. UK, Iberia, China en India)
  • Ervaring met ICT, ERP en rapportage systemen
  • Ervaring in procurement is een pre
  • Ervaring met M&A transacties is duidelijke pre
  • Ruime ervaring met Compliance en bekend met ESG, CBAM, CSRD etc.
  • Vloeiend in Nederlands en Engels, zowel mondeling als in geschrift.
Organisatie

Fabory is dé specialist in bevestigingsmaterialen ofwel ‘fasteners’. Marktleider in Nederland en België, top 3 speler in Tsjechië en Portugal en challenger in Spanje, Frankrijk, Engeland, Polen, Slowakije, Hongarije, Roemenië, China en India. 
Fabory heeft een loyale en gedifferentieerde klantenbasis in OEM en MRO. Middels een ongekend breed assortiment en een grote variëteit in ‘replenishment services’, worden haar klanten optimaal bevoorraad met kwalitatief hoogstaande fasteners en aanverwante artikelen. Met een omzet van circa €275 miljoen, neemt Fabory een toonaangevende positie in op het gebied van fasteners. 
“Als Fabory het niet heeft, heeft niemand het”!

Fabory kent een rijke historie. J.M. Borstlap en zijn zoons Karel en Joop begonnen hun bedrijf in 1947.  Middels diverse overnames groeide het bedrijf uit tot een prominente speler in de meeste Europese landen. 

In 2020 werd Fabory gekocht door de Nederlandse investeringsmaatschappij Torqx Capital Partners. Torqx stelde een nieuw management team aan dat de focus van Fabory richtte op de kern van de business (specialist in fasteners) en de complexiteit van de organisatie reduceerde.

In nauwe samenwerking met Torqx is Fabory sterk gegroeid in de afgelopen jaren, zowel autonoom als door acquisities in Nederland, Portugal, Tsjechië en Slowakije. Deze groei wil Fabory de komende jaren voortzetten om zo haar positie als gespecialiseerde distributeur in de Europese markt voor bevestigingsmaterialen verder te versterken.

Voor aanvullende informatie, zie https://www.fabory.com/nl/group/about_us

Deel vacature

Print vacature

Contactpersoon Lyncwise Executive Search & Interim

Joris van Lommel

Executive search specialist in FMCG, Retail, Trade & Manufacturing, High Tech Semicon

+31 6 536 677 46
joris.vanlommel@lyncwise.nl
LinkedIn

Erik Jan Doekes

Voor Directie- en managementposities bij PE portfolio- en familiebedrijven binnen de maakindustrie en technische groothandel

+31 6 509 520 05
erikjan.doekes@lyncwise.nl
LinkedIn
Onze klanten